جمعه سی ام اسفند 1387

پیام هم محلی های عزیز به مناسبت عید نوروز سال 88 :

 

کانــون اسلامـی کـن فـرا رسیـدن سـال نـو را خـدمت شمـا و خـانـواده محتـرمتـان تبـریک عـرض می نماید.

چهارشنبه 28 اسفند1387 ساعت: 22:11 توسط:محمد
سلام

فرا رسیدن نوروز را به همه اهالی کن تبریک و شاد باش می گویم
نوشته شده توسط کانون اسلامی کن در 17:16 |  لینک ثابت   • 

جمعه سی ام اسفند 1387

آغاز سال یک هزار و سیصد و هشتاد و هشت هجری قمری ساعت 39 :15:13

 

انشاءالله سال ۸۸سال خوب و خوش همراه با سلامتی برای همه باشد.انشاء الله سـال

ظهـور آقا امام زمان(عج ) و اتحاد و پیروزی مسلمانان باشد . انشاء الله سال دور ریختن کینه

ها و کدورت ها باشـد .و انشاء الله رحمت و برکت الهی بر ملت ایران پیوسته و افزون باشد .   

ما را هم از دعای خیر فراموش مکنید .

نوشته شده توسط کانون اسلامی کن در 11:30 |  لینک ثابت   • 

جمعه سی ام اسفند 1387

نوروز 1388:

ســـال نـــو بـــرهمــه کنـــی هــــای بـــا صفــــا مبــــارک

     

     حیـــــــونــــــــــــا  فـــــــــــرار کـــــــــــنیــــــــــــن گـــــــــــــو داره مـــــــــــــــــــــــی آ

نوشته شده توسط کانون اسلامی کن در 11:0 |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه بیست و هشتم اسفند 1387

نوروز 88/2 :

هرمزد روز از فروردین ماه برابر با یکم فروردین در گاهشماری ایرانی

 سر  سال نو  هرمز  فرودین         بر آسوده از رنج تن ، دل زکین
به جمشید بر گوهر افشاندند         مر  آن  روز را روز نو خواندند

نخستین روز از فروردین ماه برابر است با روز جشن بزرگ نوروز در اعتدال بهاری و آغاز فصل بهار.

نوروز و آغاز سال نو، مناسبت­های جداگانه­ای هستند که با یکدیگر همزمان شده­اند.
در سُغد باستان (و امروزه در میان ارمنیان) از نوروز با نام «نوسَرد»، «نَوَسَرد» و «نوسَرِد» یاد می­شده است که به مانک «سال نو» می­باشد.
در زبان اوستایی نیز «سَرذَه» به مانک سال خورشیدی است. در بدخشان با نام «شگون بهار»، در شُغنان (تاجیکستان در کناره­ی رود «پنج») به نام «خِدِر ایام» (بزرگ­ترین روزها) و در بابل باستان و در نخستین روز ماه «نیسان» بنام جشن «اَکیتو»(سومری «زَگموگ») شناخته می­شده است.
با شکوه­ترین مراسم نوروزی، امروزه با نام­های «سِیرلاله»(جشن گل لاله)، «جَندَه بالا»(بالا کردن دَرَفش) در شهر مزار شریف افغانستان کنونی (آریانای باستان) و در نزدیکی بلخ کهن، همراه با برافراشتن درفشی برگرفته از درفش کاویانی ایران، برگزار می­شود.

نوروز بزرگترين جشن ملى ايرانيان سابقه اى هزاران ساله دارد.

 از گذشته هاى دور آريايى هاى ساكن در فلات ايران روز اول سال و آغاز بهار را به برگزارى مراسم ويژه و توأم با سرور و شادمانى اختصاص مى دادند. برخى پژوهشگران ، ريشه تاريخى اين جشن را به «جمشيد پيشدادى» نسبت مى دهند و نوروز را «نوروز جمشيدى» مى خوانند.
اين گروه معتقدند كه جمشيدشاه بعداز يك سلسله اصلاحات اجتماعى بر تخت زرين نشست و فاصله بين دماوند تا بابل را در يك روز پيمود و آن روز (روز هرمزد) از فروردين ماه بود. چون مردم اين شگفتى از وى بديدند جشن گرفتند و آن روز را »نوروز» خواندند. اما عاملى كه «نوروز» را از ديگر جشن هاى ايران باستان جدا كرد و باعث ماندگارى آن تا امروز شد، «فلسفه وجودى نوروز» است: زايش و نوشدنى كه همزمان با سال جديد در طبيعت هم ديده مى شود.

دكتر ميرزايى جامعه شناس در اين باره مى گويد: «يكى از نمودهاى زندگى جمعى، برگزارى جشن ها و آيين هاى گروهى است، گردهم آمدن هايى كه به نيت نيايش و شكرگزارى و يا سرور و شادمانى شكل مى گيرند.  برهمين اساس جشن‌ها و آيين‌هاى جامعه ايران را هم مى توان به سه گروه عمده تقسيم بندى كرد: جشن ها و مناسبت‌هاى دينى و مذهبى - جشن هاى ملى و قهرمانى و جشن هاى باستانى و اسطوره‌اى.

جامعه ايران در گذشته به شادى به عنوان عنصر نيرو دهنده به روان انسان، توجه ويژه‌اى داشتند. آنها براساس آيين زرتشتى خود چهار جشن بزرگ و ويژه تيرگان ، مهرگان ، سده و اسپندگان را همراه با شادى و سرور و نيايش برگزار مى كردند.

دراين بين نوروز بنا به اصل تازگى بخشيدن به طبيعت و روح انسان همچنان پايدار ماند. گرچه باتوجه به قانون تغيير پديده هاى فرهنگى ، نوروز هم ناگزير نسبت به گذشته با دگرگونى هايى همراه است.
به هرحال در آيين‌هاى باستانى ايران براى هر جشن «خوانى» گسترده مى‌شد كه داراى انواع خوراكى‌ها بود. خوان نوروزى «هفت سين» نام داشت و مى‌بايست از بقيه خوانها رنگين تر باشد.
اين سفره مــعــمـولاً چـندســاعــت مانــده به زمان تـــحويل ســـــال نو آمـــاده بود و بر صفحه اى بلندتر از سطح زمين چيده مى شد. همچنين ميزدپان (MAYZADPAN) به منظور پخش كردن خوراكى‌ها در كنار سفره گماشته مى‌شد. اين خوان نوروزى برپايه عدد مقدس هفت بنا شده بود. توران شهريارى، سخنران جامعه زرتشتى معتقد است: «تقدس عدد هفت از آيين مهر يا ميتراست و به سالهاى دور باز مى گردد. در اين آيين هفت مرحله وجود داشت براى اينكه انسان به مقام عالى و آسمانى برسد. پس عدد هفت از پيش از زرتشت براى انسان عزيز بوده و در آيين هاى مختلف و به نمادهاى گوناگون ديده مى شود، مانند هفت آسمان ، هفت دريا ، هفت گياه و...» همچنين اسناد تاريخى از برپايى سفره هفت سين به ياد هفت امشاسپندان خبر مى دهند؛ طبق اين اسناد، هفت امشاسپندان مقدس عبارت بودند از:    کل مطلب را در ادامه مطلب بخوانید


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کانون اسلامی کن در 7:42 |  لینک ثابت   • 

سه شنبه بیست و هفتم اسفند 1387

نوروز 88:

 لحظه تحویل سال نوایرانی به وقت تهران٬ ساعت ۱۵ و ۰۳ دقیقه و ۵۸ ثانیه آدینه‌روز٬ سی‌ام اسفندماه ۱۳۸۷ برابر با ۲۲ ربیع‌الاول ۱۴۳۰ هجری قمری و ۲۰ مارس ۲۰۰۹ میلادی بر مبنای طول سال اعتدالی گاهشماری ایرانی می باشد. شورای مرکز تقویم موسسه ژئوفیزیک در تقویم رسمی کشور٬ لحظه تحویل سال را بر مبنای طول سال متغیر ساعت ۱۵ و ۱۳ دقیقه و ۳۹ ثانیه روز جمعه٬ سی‌ام اسفند ۱۳۸۷ اعلام کرده‌است.

تهران جمعه ۰۳:۰۳:۵۸ PM ۲۰ مارس ۲۰۰۹
لس آنجلس جمعه ۰۴:۳۳:۵۸ AM ۲۰ مارس ۲۰۰۹
نیویورک جمعه ۰۷:۳۳:۵۸ AM ۲۰ مارس ۲۰۰۹
شیکاگو جمعه ۰۶:۳۳:۵۸ AM ۲۰ مارس ۲۰۰۹
استکهلم جمعه ۱۲:۳۳:۵۸ PM ۲۰ مارس ۲۰۰۹
لندن جمعه ۱۱:۳۳:۵۸ AM ۲۰ مارس ۲۰۰۹
پاریس جمعه ۱۲:۳۳:۵۸ PM ۲۰ مارس ۲۰۰۹
برلین جمعه ۱۲:۳۳:۵۸ PM ۲۰ مارس ۲۰۰۹
سیدنی جمعه ۱۰:۳۳:۵۸ PM ۲۰ مارس ۲۰۰۹

تاریخچه

نوروز یکی از کهن‌ترین جشن‌های به جا مانده از دوران باستان است. خاستگاه نوروز در ایران باستان است و هنوز مردم مناطق مختلف فلات ایران نوروز را جشن می‌گیرند. زمان برگزاری نوروز، ................................این قسمت را بطور کامل در ادامه مطلب ببینید و بخوانید .


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کانون اسلامی کن در 13:29 |  لینک ثابت   • 

سه شنبه بیست و هفتم اسفند 1387

چهار شنبه سوري :

      

اسفند ۱۳۸۷:نابينايي، ارمغان چهارشنبه‌سوري

   

يک عضو هيأت علمي دانشگاه شهيد بهشتي در مورد حوادث آسيب‌هاي غيرقابل جبران چهارشنبه‌سوري هشدار داد.

به گزارش «خبر آنلاين»، يک عضو هيأت علمي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي با هشدار در مورد حوادث چهارشنبه‌سوري اظهار کرده، 80 تا 90 درصد آسيب‌هاي چشمي که در چهارشبه آخر سال اتفاق مي‌افتد، غيرقابل درمان است.

محمد فقيهي گفت‌:‌ ترکش‌هايي که از مواد محترقه آزاد مي‌شود، به دليل داشتن سرعت بالا در صورت برخورد با چشم، پرده‌هاي مختلف چشم را از بين مي‌برد و حتي امکان دارد به شبکيه چشم نيز برسد که در اين صورت فرد نابينا خواهد شد.
 
برگرفته از سایت تابناک
 
و امادر همايش بررسي خطرات چهارشنبه سوري عنوان شد؛ چهارشنبه سوري نبايد به تهديد تبديل شود.نمايندگان آتش نشاني، اورژانس و نيروي انتظامي در دومين همايش بررسي خطرات چهارشنبه آخر سال از كاهش 34 درصدي ماموريت هاي اورژانس در سال 85 نسبت به 84 حركت جديد براي فرهنگ سازي مراسم چهارشنبه سوري در ميان گروه دانش آموزان و دستگيري يكصد فروشنده مواد محترقه خبر دادند. (بقیه مطلب در ادامه مطلب)
  

 

چهارشنبه آخر سال ( چهار شنبه سوري )

يکي از آيينهاي نوروزي امروز - که بايستي آميزه اي از چند رسم متفاوت باشد - " مراسم چهارشنبه سوري " است که در برخي از شهرها آن را چهارشنبه آخر سال  گويند.  دربارهً چهارشنبه سوري، کتاب ها و سندهاي تاريخي، مطلبي يا اشاره اي نمي يابيم و تنها در اين قرن اخير، يا دقيق تر، در اين نيم قرن اخير است که مقاله ها و پژوهشهاي متعددي در اين باره منتشر شده و يا در نوشته هاي مربوط به نوروز به چهارشنبه سوري نيز پرداخته اند.  

برگزاري چهارشنبه سوري، که در همهً شهرها و روستاهاي ايران سراغ داريم، بدين صورت است که شب آخرين چهارشنبهً سال ( يعني نزديک غروب آفتاب روز سه شنبه )، بيرون از خانه، جلو در،......(بقیه مطلب در ادامه مطلب)

 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کانون اسلامی کن در 0:13 |  لینک ثابت   • 

دوشنبه بیست و ششم اسفند 1387

افتتاح ساختمان ناحیه 2 شهرداری منطقه 5 :

ساختمان ناحیه 2 شهرداری منطقه 5 که جنب کنار گذر همت و در مجاورت کن احداث شده است ، افتتاح شد . شاید علت ساخت و ساز های بی رویه در کن مربوط به این جابجایی باشد . الله اعلم .
نوشته شده توسط کانون اسلامی کن در 13:13 |  لینک ثابت   • 

شنبه بیست و چهارم اسفند 1387

میلاد باعث خلقت پیامبر رحمت و ششمین اختر تابناک امامت مبارک باد.

قال رسول الله صلی الله علیه و اله 

هر که راهى رود که در آن دانشى جويد، خداوند او را به راهى که به سوى بهشت است ببرد، و برترى عالِم بر عابد، مانند برترى ماه در شب چهارده، بر ديگر ستارگان است.

امام صادق(ع) به نقل از سلمان فارسى فرمود: 

 پيامبر اكرم(ص)فرمود: خداوند متعال مرا از درخشندگى نور خودش آفريد (4) نيز امام صادق(ع) فرمود: خداوند متعال خطاب به رسول اكرم(ص)فرمود: «اى محمد! قبل از اين كه آسمان‏ها، زمين، عرش و دريا راخلق كنم. نور تو و على را آفريدم...». (5)

 

نوشته شده توسط کانون اسلامی کن در 20:43 |  لینک ثابت   • 

شنبه بیست و چهارم اسفند 1387

آقای هوشنگ هشمتی مربی تیم فوتبال ستاره کن شد :

 

آقای هوشنگ هشمتی مربی تیم فوتبال ستاره کن شد .این تیم به سرپرستی محمود هادی بیگ اداره می شود . سابق براین محسن علی عسگری فرزند شهید سرافراز مصطفی علی عسگری و قبل از ایشان آقای حسین آقامیر مربیگری این تیم را به عهد داشتند . آرزوی سلامتی و موفقیت برای این عزیزان داریم.

نوشته شده توسط کانون اسلامی کن در 20:33 |  لینک ثابت   • 

شنبه بیست و چهارم اسفند 1387

چهلمین روز در گذشت مرحومه خانم پاک کار :

مراسم چهلمین روز در گذشت مرحومه خانم عشرت پاک کار(دختر مرحوم محمد علی ) روز دوشنبه مورخ ۲۶ / ۱۲ /۸۷ از ساعت ۳۰/۱۵ الی ۱۷ در حسینیه سیدالشهداء محله میانده منعقد می باشد .

شادی روحش صلوات

نوشته شده توسط کانون اسلامی کن در 20:27 |  لینک ثابت   • 

شنبه بیست و چهارم اسفند 1387

تیم فوتبال بسیج سلمان کن درفینال باشگاههای زیر دسته دوم با ضربات پنالتی باز ماند.

تیم فوتبال بسیج سلمان کن درفینال مسابقات باشگاههای زیر دسته دوم در وقت قانونی مقابل حریف خود تیم آزادگان ۲-۲ بازی را مساوی کرد و در وقت اضافه نیز ۳-۳ بازی را مساوی به پایان رساند . و متاسفانه علی رغم تلاش دوستان در ضربات پنالتی بازی را واگذار نمود وبه مقام دومی این دوره از بازی ها دست یافت . و از صعود به باشگاههای دسته دوم باز ماند . کانون اسلامی کن از آقای وصال که به عنوان سرپرست تیم در این دوره زحمات زیادی را متقبل شدندو همچنین سایر دست اندرکاران تیم تشکر می نماید و برای ایشان و تیم بسیج سلمان کن در دوره های بعدی آرزوی موفقیت داریم .

نوشته شده توسط کانون اسلامی کن در 17:10 |  لینک ثابت   • 

شنبه بیست و چهارم اسفند 1387

به بهانه تشکر از آقای جلالی مدیر محترم نوبت پسرانه مدرسه شهید سیاوش وصال کن :

آقای جلالی روز اجرای نمایش از مدینه النبی تا مدینه الحسین در مورخ ۶/۱۲/۸۷ در حسینیه دارقاضی حضور یافتند و به اعضای گروه نمایش کانون اسلامی کن هدایایی تقدیم نمودند . لذا این کانون بر خود فرض می داند از صمیم قلب از حضور ایشان ، زحمات ایشان ، تشویق های ایشان و هدایای ایشان تشکر نماید . متاسفانه عکسهایی که هنگام تقدیم هدایا ازایشان گرفته شده بود به علت کم تجربه گی دوستان از حافظه دوربین پاک شده بود و تلاش دوستان برای احیای آن بی نتیجه بود لذا برای جبران مافات عکسهایی که در جلسه اولیاء مربیان نوبت پسرانه شهید سیاوش وصال تهیه شده بود را در زیر و ادامه مطلب ببینید

        


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کانون اسلامی کن در 12:6 |  لینک ثابت   • 

شنبه بیست و چهارم اسفند 1387

نادرترین رویداد سال 1388

نادرترین رویداد سال 1388 :

 

۸۸/۸/۸ سالروز میلاد امام هشتم ، امام رضا علیه السلام است.

نوشته شده توسط کانون اسلامی کن در 9:3 |  لینک ثابت   • 

جمعه بیست و سوم اسفند 1387

هـــــــــــــــــفـــــــــــــــــــــــــــتـــــــــــــــــــــه وحـــــــــــــــــــــدت

هـــــــــــــــــفـــــــــــــــــــــــــــتـــــــــــــــــــــه وحـــــــــــــــــــــدت

ومیلاد خجسته خاتم الانبیاء محمد مصطفی (ص) و امام جعفر صادق (ع) بر عموم مسلمین مبارک باد.

 

نوشته شده توسط کانون اسلامی کن در 20:43 |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه بیست و دوم اسفند 1387

مراسم چهاردهمین سالگرد ارتحال یادگار امام، از ساعت 3 تا 5 بعد از ظهر ، در حرم مطهر امام راحل برگزار


             شادی روح حاج احمد آقا و امام راحل و شهدای والا مقام الفاتحه مع الصلوات
به گزارش شبكه خبر، به مناسبت فرا رسیدن چهاردهمین سالگرد ارتحال جانگداز یادگار گرامی امام، حجت الاسلام والمسلمین حاج سید احمد خمینی مراسم بزرگداشتی با حضور قشرهای مختلف مردم، بیت شریف امام، شخصیت های مذهبی و سیاسی، خانواده های معظّم شهدا و ایثارگران و هیئت های مذهبی، با مداحی مداحان اهل بیت نبوی، همراه با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری، امروز پنجشنبه از ساعت 3 تا 5 بعد از ظهر در حرم مطهر امام راحل برگزار شد .
نوشته شده توسط کانون اسلامی کن در 16:55 |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه بیست و دوم اسفند 1387

مراسم یادبود شهید سرافراز حسن حاجی آقا بزرگی:

مراسم یادبود شهید سرافراز حسن حاجی آقا بزرگی توسط خانواده محترم این شهید و

همکاری بسیج سلمان کن امروزبعد از نماز مغرب و عشاء  در پایگاه سلمان کن برگزار می

شود .ضمنا همزمان با این مراسم گردهمایی بسیجیان کن در مکان فوق بر پا می باشد . 

نوشته شده توسط کانون اسلامی کن در 14:26 |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه بیست و دوم اسفند 1387

حاج محمد محمد خانی (مشد میرزا ) بزرگ خاندان محمدخانی دارفانی را وداع گفت :

........................................................................................................................................

پیکر حاج محمد محمد خانی پدر بزرگوار آقای حسین محمد خانی دبیر شورا یاری کن لحظاتی

پیش به خاک سپرده شد . مراسم روز سوم این مرحوم شنبه مورخ ۲۴/۱۲/۸۷ از ساعت ۱۰

صبح الی ۱۳ در حسینیه الغدیر  محله اسماعیلان و مراسم شب هفت آن روز سه شنبه مورخ

۸۷/۱۲/۲۷ از ساعت ۱۵ الی ۱۷ در حسینیه سیدالشهداء محله میانده منعقد می باشد .

کانـون اسـلامـی کــن درگـذشت ایـن مـرحـوم را به خـانـواده محتـرمش علـی الخصـوص

حسین محمد خانی دبیر محترم شورا یاری کن و سایر وابستگان آن مرحوم  تسلیت عرض می نماید.

نوشته شده توسط کانون اسلامی کن در 13:32 |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه بیست و دوم اسفند 1387

مراسم چهلمین روز در گذشت جوان ناکام علی حاج فتاح :

 

 

روز پنجشنبه مورخ  ۲۲/۱۲/۸۷ از ساعت۱۵ الی۳۰/۱۶ درحسینیه سید الشهداءمیانده منعقد می باشد.

نوشته شده توسط کانون اسلامی کن در 13:7 |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه بیست و دوم اسفند 1387

مراسم اولین سالگرد حاج اکبر خوشنام :

........................................................................................................................................

مراسم یادبوداولین سال در گذشت حاج اکبر خوشنام

روز پنجشنبه مورخ  ۲۲/۱۲/۸۷ از ساعت۱۵ الی۳۰/۱۶ درحسینیه سرآسیاب منعقد می باشد .

نوشته شده توسط کانون اسلامی کن در 13:1 |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه بیست و دوم اسفند 1387

مراسم یاد بود حاج علی درویش (حاج ملا حسین):

.......................................................................................................................................

مراسم یادبوداولین سال در گذشت حاج علی حاج ملاحسین

پدربزرگوارسه شهید والامقام حمید وحبیب الله و مسعودحاج ملاحسین روز جمعه مورخ 

۲۳/۱۲/۸۷ از ساعت ۳۰/۱۵ الی ۱۷ در حسینیه سر آسیاب منعقد می باشد .

نوشته شده توسط کانون اسلامی کن در 12:53 |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه بیست و یکم اسفند 1387

تیم فوتبال بسیج سلمان کن به فینال باشگاههای زیر دسته دوم صعود کرد .

 تیم فوتبال بسیج سلمان کن باز هم شگفتی آفرید و به فینال باشگاههای زیر دسته دوم راه

یافت. وروز جمعه ساعت ۱۰صبح در زمین ورداورد مقابل حریف خودتیم آزادگان برای کسب

مقام اولی حاضرخواهد شد.  در صورت امکان جهت تشویق این عزیزان حضور به هم رسانید.

                        کانون اسلامی کن برای این عزیزان آرزوی موفقیت دارد .

نوشته شده توسط کانون اسلامی کن در 18:22 |  لینک ثابت   • 

سه شنبه بیستم اسفند 1387

خدا لعنت کند کسانی را که دل امام زمان را خون می کنند ؟

 

در مجلس یادبود شهیدی بودم که مداح محترم گفت :"خدا لعنت کند کسانی را که دل امام

زمان را خون می کنند " همه بلند آمین گفتند ولی من با تردید آمین را آهسته گفتم و شاید هم

اصلا نگفتم . و در فکر فرو رفتم نکند خودم را لعنت کنم . راستی چه کسانی دل امام زمان را

خون میکنند؟ دروغ گویان ؟ ریا کاران ؟ غیب کنان ؟ تهمت زنان ؟ متکبران ؟ مقام پرستان ؟ بی

نمازان ؟ کاهل نمازان ؟ مال مردم خوران؟...کدام یک ؟ لذا بهتر است بگوئیم خدایا مرا جزء

کسانی که دل امام زمان را خون کرده یا خون میکنند قرار مده . الهی آمین یا رب العالمین .              

<< برای تعجیل در فرجش و شادی روح شهدا صلوات >>

نوشته شده توسط کانون اسلامی کن در 20:47 |  لینک ثابت   • 

دوشنبه نوزدهم اسفند 1387

خدا را یافتی؟ مسافر!

كوله ‌پشتی‌اش‌ را برداشت‌ و راه‌ افتاد.رفت‌ كه‌ دنبال‌ خدا بگردد و گفت: تا كوله‌ام‌ از خدا پر نشود برنخواهم‌ گشت.  نهالی‌ رنجور و كوچك‌ كنار راه ‌ایستاده‌ بود، مسافر با خنده‌ای‌ رو به‌ درخت‌ گفت: چه‌ تلخ‌ است‌ كنار جاده‌بودن‌ و نرفتن؛ و درخت‌ زیرلب‌ گفت: ولی‌ تلخ‌ تر آن‌ است‌ كه‌ بروی‌ وبی‌رهاورد برگردی. كاش‌ می‌دانستی‌ آنچه‌ در جست‌وجوی‌ آنی، همین‌جاست.

مسافر رفت‌ و گفت: یك‌ درخت‌ از راه‌ چه‌ می‌داند، پاهایش‌ در گِل‌ است، او هیچ‌گاه‌ لذت‌ جست‌وجو را نخواهد یافت. و نشنید كه‌ درخت‌ گفت: اما من‌ جست‌وجو را از خود آغاز كرده‌ام‌ و سفرم‌ را كسی‌ نخواهددید؛ جز آن‌ كه‌ باید.مسافر رفت‌ و كوله‌اش‌ سنگین‌ بود. هزار سال‌ گذشت، هزار سالِ‌ پر خم‌ و پیچ، هزار سالِ‌ بالا و پست. مسافر بازگشت رنجور و ناامید. خدا را نیافته‌ بود، اما غرورش‌ را گم‌ كرده‌ بود.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کانون اسلامی کن در 14:50 |  لینک ثابت   • 

یکشنبه هجدهم اسفند 1387

تسلیت :

   خانم طوبی محمد خانی مادر گرامی آقای صفرآقا محمد قاسم دار فانی را وداع گفت .       

 و امروز مراسم روز سوم این مرحومه درحسینیه اسماعیلان بر گزار شد . مراسم شب هفت

این مرحومه روز چهار شنبه مورخ ۲۱/۱۲/۸۷ از ساعت ۳۰/۱۴ الی ۱۶ در حسینیه اسماعیلان

کن منعقد می باشد. << شادی روحش صلوات >><<ارسال خبر آقای محسن علی عسگری >>

نوشته شده توسط کانون اسلامی کن در 22:5 |  لینک ثابت   • 

یکشنبه هجدهم اسفند 1387

برپایی نمایشگاه فرهنگی در خانه فرهنگ نور وابسته به شهرداری منطقه 5 :

به همت معاونت فرهنگی شهرداری منطقه ۵ در خانه فرهنگ نور در خیابان آیت الله کاشـانی نمایشگاه فرهنگی بر پا شده است که اداره های دولتی از قبیل اداره برق - کمیته امداد امام خمینی- آموزش و پرورش منطقه ۵ و بخشداری کـن در آن غرفه دارنـد .ایـن نمایشگــاه با دید فرهنگی به معرفی اداره های مربوطه می پردازد .بخشداری محترم کـن جنـاب آقـای آهـاری غرفه متعلق به بخشداری کن را در اختیار شـورا یـاری کـن قــرارداده است و واحـد فرهنگـی شورا یاری کن در آنجاآثار فرهنگی - تاریخی - گردشگری - مذهبی - و توانمندیهای کشـاورزی کن را معرفی می نمایـد . این نمایشگـاه از روز شنبـه مـورخ ۱۷/۱۲/۸۷ الی روز جمعه مـورخ ۲۳/۱۲/۸۷ برپا میباشد.علاقمندان می توانندهر روزاز ساعت ۹ صبح الی ۱۹برای بازدیدتشریف ببرند .                                         <<  ارسال خبر آقای علیرضا محبعلی از اعضائ شورا یاری کن>>

نوشته شده توسط کانون اسلامی کن در 21:52 |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه پانزدهم اسفند 1387

شهادت امام یازدهم (ع)

 

         شهادت امام یازدهم امام حسن عسگری(ع)         

را به پیشگاه آقا  امام زمان (عج )وپیروان راستین آن امام همام تسلیت عرض می نمائیم .

قال امام حسن علی عسگری (ع) :

خداوند باری تعالی تمام خبائث و بدی ها را در خانه ای قرار داده است که کلید آن دروغ است .

امشب هم زمان با شهادت امام حسن عسگری (ع) مراسم یادبود شهیدان والا مقام حاج حسین رحیمی و بیژن(محمد جواد) طالب در منزل برادران رحیمی در شهران با سخنرانی واعظ ارجمند جناب حجت الاسلام والمسلمین تاج لنگرودی و قرائت زیارت عاشورا برگزار شد .

نوشته شده توسط کانون اسلامی کن در 23:31 |  لینک ثابت   • 

یکشنبه یازدهم اسفند 1387

تصاویر فرزند ارشد و کوچک رهبر معظم انقلاب :

حجت الاسلام والمسلمین سید مصطفی خامنه ای     حجت الاسلام والمسلمین سیدمیثم خامنه ای    

نوشته شده توسط کانون اسلامی کن در 8:6 |  لینک ثابت   • 

شنبه دهم اسفند 1387

قرآن و سفر به کرات آسمانی

امکان عبور از جوّ زمین را می توان از «آیه 33 سوره مبارکه الرّحمن» استنباط کرد.

خداوند در این آیه می فرماید: «یا مَعشَرَ الجِنِّ و الِانسِ اِنِ استَطَعتُم اَن تَنفُذوُا مِن اَقطارِ السَّمواتِ وَ الاَرضِ فَانفُذوُا لا تَنفُذوُنَ اِلّا بِسُلطانٍ » یعنی : « ای گروه جن وانس ، اگر توانایی دارید که از نواحی آسمان ها و زمین بگذرید ، بگذرید ، ولیکن نمی توانید بگذرید ، مگر با سلطان »در این آیه می بینیم گفته شده نمی توانید از نواحی آسمان ها و زمین عبور کنید مگر با سلطان(سلطه یافتن). یعنی اگر سلطان داشته باشید می توانید عبور کنید . اگر گفته شده بود شما هرگز نمی توانید از نواحی آسمان ها و زمین عبور کنید، در زمان ما که سفینه های فضایی به ماه و نزدیک مشتری می روند این سوال مطرح می شد که چرا فرموده شما نمی توانید از نواحی آسمان ها و زمین عبور کنید؟ ولی می بینیم که در آیه گفته شده: « شما نمی توانید از نواحی آسمان ها و زمین عبور کنید مگر با سلطان ».

برخی از مفسران کلمه «سلطان» را قدرت عظیم مادی و علمی معنی نموده اند و ما در این زمان می بینیم که با پیشرفت علم توانسته اند وسایلی بسازند که از جوّ زمین عبور کنند و به ماه و نزدیک مشتری بروند.با توجه به این که در زمان پیغمبر اکرم(ص) کسی احتمال نمی داد که حتی بتواند ده متر از زمین بالا برود ، این آیه یکی از نکات قرآن می باشد.

سایت تبیان

نوشته شده توسط کانون اسلامی کن در 8:58 |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه هشتم اسفند 1387

السلام علیک یا امام رضا :

 

  شهادت امام هشتم علی ابن موسی الرضا(ع)    را به عموم مسلمین تسلیت عرض می نمائیم.      

نوشته شده توسط کانون اسلامی کن در 0:0 |  لینک ثابت   • 

دوشنبه پنجم اسفند 1387

سالروز وفات حضرت محمد مصطفي (ع)

۲۸ صفر، سالروز وفات پيامبرعظيم الشأن اسلام،

حضرت محمد مصطفي (ص)

بر مسلمين جهان تسليت باد

 

در سالروز وفات پیامبر اكرم (ص) زائران حرم نبوی در مدینه منوره كه به همین مناسبت به سوی حرم در حال حركت بودند مورد تعرض افرادی تندرو  و وهابی قرار گرفتند.

این افراد با چاقو و زنجیر به جان زوار بیت الحرام افتادند.

این افراد زنان بیگناه را تعقیب كرده و آنها را مورد تعرض قرار داده و از آنها فیلمبرداری كردند.

صدای این مظلومان حتی به گوش پلیس تا دندان مسلح سعودی كه در نزدیكی آنجا مستقر بودند هم نرسید.

مقامات سعودی همچنان در مقابل این اقدام سكوت اختیار كرده اند.

تاكنون خبرگزاری ها از زخمی شدن 10 نفر خبر دادند كه حال بعضی از آنها وخیم گزارش شده است.

خدایا به داد ما برس !

گوشه ای از تصاویر این تعرض در سایت یوتوب قرار دارد:  

http://www.youtube.com/watch?v=u4qlLEs-LiA

نوشته شده توسط کانون اسلامی کن در 23:14 |  لینک ثابت   • 

دوشنبه پنجم اسفند 1387

سالروز شهادت حضرت امام حسن مجتبي (ع)

۲۸ صفر، شهادت دومين اختر تابناك امامت و ولايت، حضرت امام حسن مجتبي (ع)

بر مسلمين جهان تسليت باد

نوشته شده توسط کانون اسلامی کن در 23:12 |  لینک ثابت   • 

دوشنبه پنجم اسفند 1387

قصاص پیامبر (ص) در واپسین لحظات حیات

ابـن بـابـویـه در بـاب حـضـرت رسـول صـلى اللّه عـلیـه و آله ازابـن عـبـاس روایـتـى نـقـل كـرده كـه ملخص آن چنین است كه چون حضرت رسالت پناه صلى اللّه علیه و آله به بـسـتـر بـیـمـارى خـوابـیـد اصحاب آن حضرت بر گرد او جمع گردیدند عماربن یاسر بـرخاست و سؤ الى از آن حضرت كرد. پس حضرت دستورالعملى در باب تجهیز خود به امـیـرالمـؤ مـنـیـن عـلیـه السـّلام فـرمـود.

پـس بـه بـلال فـرمـود كـه : اى بـلال مردم رابه نزد من بطلب كه در مسجد جمع شوند چون جمع شدند حضرت بیرون آمد عمامه مبارك را بر سر بسته بود و بر كمان خود تكیه كرده بود تا آنكه وارد مسجد شد و بـر مـنـبر بالا رفت و حمد و ثناى الهى را ادا كرد و فرمود: اى گروه اصحاب ! چگونه پـیـغـمـبرى بودم براى شما آیا خود به نفس نفیس جهاد نكردم در میان شما؟ آیا دندان پیش مرا نشكستید؟ آیا جبین مرا خاك آلود نكردید ؟آیاخون بر روى من جارى نكردید تا آنكه ریش مـن رنـگـین شد؟ آیا متحمل تَعَبهاو شدتها نشدم از نادانان قوم خود؟ آیا سنگ از گرسنگى نـبـسـتـم بـراى ایـثـار امـت بـر خـود؟ صـحـابـه گـفـتـنـنـد:بـلى ،یـا رسـول الله بـه تـحـقیق كه صبر كننده بودى از براى خدا و نهى كننده بودى از بدیها، پس جزا دهد ترا خدا از ما بهترین جزاها.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کانون اسلامی کن در 23:11 |  لینک ثابت   • 

دوشنبه پنجم اسفند 1387

آخرین فرمایش امام حسن(علیه اسللام)

از امام مظلوم حضرت مجتبی(علیه السلام) گفتارهایی در زمینه‌های گوناگون به دست رسیده كه هر یك حقایق ارزشمندی را در بردارد. از آن جمله كلام گهربار امام پیرامون توحید است كه عالم بزرگوار شیعه، شیخ صدوق(علیه‌الرحمه) در كتاب «توحید» آورده است.همچنین در آخرین روزهای حیات پربار حضرتش، هنگامی كه در بستر بیماری آرمیده بود، یكی از یاران ایشان به نام جناده بن ابی امیه به خدمت امام شرفیاب شده و عرضه داشت: «ای پسر پیامبر خدا مرا پند دهید.» امام چنین فرمودند:

«استعد لسفرك و حصل زادك قبل حلول اجلك»؛ برای سفر آخرت آماده شو و توشه‌ات را پیش از فرا رسیدن اجل تهیه نما.

«واعلم انك تطلب الدنیا و الموت یطلبك ولا تحمل هم یومك الذی لم یات علی یومك الذی انت فیه»؛ بدان كه تو در جستجوی دنیایی در حالی كه مرگ به دنبال تو است، هیچگاه اندیشه و اندوه روز آینده‌ات را بر اندیشه امروزت ترجیح مده.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کانون اسلامی کن در 23:8 |  لینک ثابت   • 

جمعه دوم اسفند 1387

برنامه هیئت محبان روح الله :

 هیئت محبان روح الله به مناسبت ایام عزاداری دهه آخرماه صفر از روز شنبه مورخ ۳/۱۲/۸7 لغایت چهـارشنبه ۷/۱۲/۸۷(به مدت 5شب ) ازسـاعت ۱۹ در مسجد چهــارده معصــوم محله اسماعیلان کن اقامه عزا می نماید .

نوشته شده توسط کانون اسلامی کن در 14:50 |  لینک ثابت   •